Regranulaty Granulaty tworzyw - oryginały Dodatki modyfikujące Wypełniacze do tworzyw Dodatki oxodegradowalne Tworzywa biodegradowalne Sadza techniczna Barwniki do tworzyw
Oferta > Wypełniacze do tworzyw

Wypełniacze kredowe i wypełniacze talkowe pozwalają w znacznym stopniu obniżyć koszty produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych bez obniżania jakości produktu a w niektórych przypadkach nawet podnosząc ich jakość. Wypełniacze są jednym z najtańszych surowców wykorzystywanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

 

Oferowane przez EKOGRANULAT wypełniacze zawierają od 70% - do 80% mieszanki kredowej lub talkowej w zależności od rodzaju wypełniacza i jego przeznaczenia. CaCO2 zdyspergowane w nośniku PE, PP, PS lub ABS charakteryzuje się wysokim stopniem rozdrobnienia. W wypełniaczu zawarta jest CaCO2 o bardzo drobnych cząsteczkach. Stopień białości osiąga do 95%.

 

Wypełniacze nie zawierają żadnych związków toksycznych, mogą być stosowane do wyrobów posiadający bezpośredni kontakt z żywnością. Wypełniacze posiadają dopuszczenie do kontaktu z żywnością. Oferowane przez EKOGRANULAT wypełniacze można stosować do wtrysku, rozdmuchu oraz wytłaczania. Przykładowe zastosowania to: folie LDPE, HDPE, art AGD, opakowania jednorazowe, naczynia jednorazowe, taśmy PP, sznurki PP, akcesoria budowlane, akcesoria ogrodowe.

 

Stosując wypełniacze redukujemy koszty surowcowe, wypełniacze są znacznie tańsze niż pierwotny surowiec.Obniżamy również koszty barwienia na kolor biały gdyż sam wypełniacz nadaje tworzywu mleczny lub biały kolor. Kolejną zaleta wypełniaczy jest efekt który uzyskujemy po ich zastosowaniu: antyblokingowy, matujący, ułatwiający drukowanie, antystatyczny.

ewipo.pl Copyright © by Ekogranulat 2009